Fakro

Podkrovné schody

Schody LWS Smart

Podkrovné schody
Sklápacie schody LWS Smart sú schody zložené zo segmentov z borovicového dreva. Vyhotovené sú s termoizolačnou doskou z oboch strán v béžovej farbe. Stupne rebríka v schodoch typu LWS Smart nie sú vysunuté pred bočné steny rebríka. Rebrík je vzdialený od dosky čo umožňuje bezpečné našľapovanie na stupne. Vyrába sa vo verzii troj a štvorsegmentovej.

Schody LWK Komfort

Podkrovné schody
Sklápacie schody LWK Komfort sú schody zložené zo segmentov z borovicového dreva. Vyhotovené sú s termoizolačnou doskou z oboch strán v bielej farbe. Stupne rebríka v schodoch typu LWK Komfort sú vysunuté pred bočné steny rebríka. Rebrík je vzdialený od dosky čo umožňuje bezpečné našľapovanie na stupne. Vyrába sa vo verzii troj a štvorsegmentovej. Obsahuje navyše oceľové madlo, ktoré sa pripevňuje k uholníkom rebríka a plastové pätky na posledný segment (len pri verzii 3-segmentovej), ktoré majú estetický a stabilizačný efekt.

Schody LTK Thermo

Podkrovné schody
Zateplené sklápacie schody LTK Thermo sú 3-segmentové sklápacie schody, vyrobené z borovicového dreva najvyššej kvality. Od schodov LWK Komfort sa odlišuje výškou rámu, ktorej výška je 22 cm a hrúbka termoizolačnej dosky 6,6 cm. Schody LTK Thermo sú určené do miestnosti kde je výrazný rozdiel medzi obývaným a neobývaným priestorom. Vytvára dokonalú termoizolačnú prekážku a minimalizuje tepelné straty z obytných miestností, v ktorých je namontované. Obsahuje oceľové madlo, ktoré sa pripevňuje k uholníkom rebríka a plastové pätky na posledný segment (len pri verzii 3-segmentovej), ktoré majú estetický a stabilizačný efekt

Dvojsegmentové schody LDK

Podkrovné schody
Sklápacie schody LWK Komfort sú schody zložené zo segmentov z borovicového dreva. Vyhotovené sú s termoizola?nou doskou z oboch strán v bielej farbe. Stupne rebríka v schodoch typu LWK Komfort sú vysunuté pred bočné steny rebríka. Rebrík je vzdialený od dosky čo umožňuje bezpečné našľapovanie na stupne. Vyrába sa vo verzii troj a štvorsegmentovej. Obsahuje navyše oceľové madlo, ktoré sa pripevňuje k uholníkom rebríka a plastové pätky na posledný segment (len pri verzii 3-segmentovej), ktoré majú estetický a stabilizačný efekt.

Kovové schody LST

Podkrovné schody
Stropné sklápacie schody LST umožňujú výstup do podkrovia (na pôjd. Rebrík schodov je nožnicovej konštrukcie, umožňuje prispôsobenie rebríka k výške miestnosti bez potreby skracovania. Energoúsporný termoizolačný biely poklop o hrúbke 36 mm s koeficientom prestupu tepla 1,1 W/m2K, značne zamedzuje tepelným stratám. Dodatočné obvodové tesnenie nachádzajúce sa v dolnej časti rámu zabezpečuje schodom výbornú tesnosť. Nožnicový systém skladania schodov a taktiež blokáda poklopu v pozícii úplného otvorenia zabezpečujú jednoduchú a bezpečnú obsluhu schodov. Malé rozmery schodov (najmenší rozmer rámu 50 x 78,6 cm) získané vďaka špeciálnemu systému skladania rebríka umožňujú ich zabudovanie aj v menších otvoroch. Schodnice v tvare písmena ?S? dodávajú schodom moderný vzhľad a uľahčujú ich používanie plniac funkciu madla.

Protipožiarne schody LWF

Podkrovné schody
Pôjdové ohňovzdorné schody LWF slúžia pre výstup do podkrovia (na pôjd) a zároveň tvoria ohňovzdornú bariéru pri požiari vo vnútri domu. Vďaka výborným ohňovzdorným vlastnostiam sú vhodné pre montáž v miestach, kde sa podľa stavebných predpisov vyžaduje použitie ohňovzdorných prvkov. Špeciálna konštrukcia schodov a taktiež použité materiály pri výrobe umožnili dosiahnuť triedu požiarnej odolnosti EI = 30 min. Segmentový systém skladania rebríka a taktiež blokáda poklopu v pozícii úplného otvorenia zabezpečujú ich jednoduchú obsluhu. Zaoblené hrany bočných výstuh a kovaní nepredstavujú nebezpečenstvo poranenia.

Ohňovzdorné schody LSF

Podkrovné schody
Ohňovzdorné schody LSF nám umožňujú výstup na podkrovie/strechu/, a zároveň poskytujú ohňovzdornú zábranu v prípade požiaru. Zabraňujú prieniku ohňa a dymu na vyššie poschodia, tým nám poskytujú cenný čas na zavolanie požiarnikov v prípade požiaru. Vysoké parametre odolnosti proti ohňu umožňujú ich použitie v miestach, v ktorých môžeme zastaviť dráhu šírenia ohňa. Nožnicový systém skladania schodov umožňuje zloženie rebríka do malých rozmerov, umoňuje nám tak aj montáž v menších otvoroch. Špeciálne projektovaný mechanizmus regulácie poklopu nám poskytuje možnosť nastavenia reríka schodov ku výške interiéru, bez ich skracovania. Elegantný a novodobý štýl schodníc, skladajúcich sa z častí v tvare písmena S.

Kovové schody LWM

Podkrovné schody
Stropné sklápacie schody LWM s kovovým rebríkom umožňujú výstup do podkrovia, systém skladania rebríka schodov a zablokovanie dosky pri plnom otvorení umožňuje ich ľahkú obsluhu. Konštrukciu tvorí pevná konštrukcia ktorej maximálna nosnosť je 200 kg, pri testoch aj pri zaťažení 600 kg sa nejavili známky trvalej deformácie. Obvodové tesnenie nachádzajúce sa vo vyfrézovanej časti rámu zabezpečuje najvyššiu tesnosť pri zatvorení. Doska schodov po ich zatvorení je hladká, na jej povrchu nie sú viditeľne žiadne montážne prvky. Tvar rebríka a závesov uľahčuje pohyb po schodoch. Stupne schodov obsahujú prelisy, ktoré zabraňujú pošmyknutiu sa na rebríku. Na spodnej časti rebríka sú namontované koncovky, ktoré chránia podlahu pred poškriabaním.
Strešné okná
Strešné okná
Strešné Výlezy
Strešné Výlezy
Podkrovné schody
Podkrovné schody
Katalógy
Katalógy
 

Najnovšie príspevky

Partneri

Akcie

Akcia

Kontakt na nás

Sobôtka 5687
Rimavská Sobota, 979 01, Slovensko

047 / 58 11 306, 0915/ 802 398
e-mail: mbsstrechy@mbsstrechy.sk